Szabadság
Mindenkinek jár :)
Az Élet nem csak rohanásból és munkából áll, így jelenleg jól megérdemelt alkotói szabadságomat töltöm.
Egyedi webshop vs ingyenes plugin
Miért nem WooCommerce?
A WooCommerce az egyik legnépszerűbb ingyenes plugin, ami nagy vonalakban pillanatok alatt képes egy tetszőleges WordPress oldalt webshop képességekkel felruházni. A nulla forintos befektetés mellett sokaknak azért is szimpatikus, mert így meg lehet úszni egy komolyabb webáruház fejlesztés több hetes időtartamát is. Noha ez nagyon jól hangzik, mégsem ajánlom. Miért?
Pár éve a WooCommerce még tényleg jó alternatíva volt egy egyedi webshoppal vagy webshop bérléssel szemben. Jómagam is bátran ajánlottam, főleg azon ügyfeleknek, akiknél kérdéses volt, hogy hosszútávon fent marad-e majd a webshop, vagy felmérésképp, hogy egyáltalán be tudnak-e indítani egy webáruházat, tudják-e kezelni, stb.
Sajnos azonban a WooCommerce fejlesztői olyan irányba mentek el (optimalizálás elhanyagoltsága és felületessége, valamint rossz irány miatti lassulás, folyamatosan megszűnő illetve átalakuló függvények, stb), ami miatt minden egyes frissítés felért egy gyomorgörccsel, mert nem lehetett tudni, hogy a pár napja / hete eszközölt szükséges módosítást megint újra kell-e írni, és ha igen, akkor ezt önköltséges alapon, vagy az ügyféllel egyeztetve újra és újra jelezni felé(jük), hogy az általam javasolt webáruház motorja folyamatos javítgatásokat igényel.
Ezt megelégelvén végül nekiültem a nappaloknak és az éjszakáknak, és a fejlesztés eredménye egy olyan egyedi webshop motor lett, ami 3-10x gyorsabb, mint a WC, megbízható, moduláris, könnyen bővíthető, és természetesen minden tekintetben optimalizált.
Webshop bérlés vs egyedi webshop
UNAS, Shoprenter vagy egyedi webshop?
Az UNAS és a Shoprenter régóta a piacon vannak, ami amellett, hogy komoly előny, legalább ennyire hátrány is, ugyanis a rengeteg ügyfél valamilyen szinten korlátozó hatással is bír. Minél több az ügyfél, annál több az egyedi igény, amikre vagy kapacitás nincs, vagy ember / megoldás. A legtöbb esetben ezért aztán az egyedi kéréseket el is utasítják, arra pedig pláne nem sok esély van, hogy esetleg saját kódot használhasson az ember, akkor sem, ha csak egy pár soros export scriptre lenne szükség. Ha az alapmegoldás megfelelő, akkor jó választás bármelyik, de amint tényleg egyedi megoldásra vágyik valaki, máris alkalmatlanok (lehetnek) ezek az általam úgynevezett "sablon" webshop rendszerek.
Másik hátrányuk, hogy a nagyobb profit reményében korlátozzák az ügyfeleket az olcsóbb csomagok esetén (például nincs bankkártyás fizetés vagy Árukereső XML kimenet az alapcsomagban, stb), a drágább csomag pedig már olyan áron van, hogy nem biztos, hogy hosszútávon is megéri a bérlés, márpedig az egyik legnehezebb dolog a váltás, úgyhogy célszerű alaposan átgondolni, hogy mi a helyes döntés.
Egy egyedi webshop lényege ezzel szemben pont az, amit a neve is sugall: ha valamit szeretne az ügyfél, azt megkapja, a korlátozás nélküli webáruház szabadsága pedig hatalmas piaci előny lehet.
Egyedi webshop bérlés
A legjobb megoldás
Ha nagy összeg beruházása nem fér bele, így ugrik a teljesen egyedi webshop, mint opció, de mégis szükség van egyedi fejlesztésekre, akkor az ideális megoldás az egyedi webshop bérlés, amikoris kedvező havidíj mellett teljesülhetnek az egyedi kérések is. Hogy hogynem, a webshop motorom pont ilyen megoldásra lett lefejlesztve!
A következő lépés...
Avagy hogyan tovább?
Ha mindenképp egyedi megoldásra van igény, vagy esetleg nem jött be a "sablon" webshop bérlés, vagy tele a hócipő a WooCommerce - vagy hasonszőrű társa - idegesítő dolgaival, akkor nemcsak webáruház fejlesztést, hanem akár új webáruházra áttérést is vállalok, aktuális webshop termékeinek átköltöztetésével is, törekedve arra, hogy a keresőoptimalizálás terén elért korábbi eredmények megmaradjanak. Elérhetőség a Kapcsolat menüpont alatt.
Indítsuk be vagy javítsuk meg együtt a boltot!